Langkau ke kandungan
Colorfulttr

Riben Pemindahan Haba Wax-Resin untuk Label Kod Bar — CL-Z201

CL-Z201 ialah riben pemindahan haba wax-resin berwarna hitam untuk kegunaan umum, sesuai untuk pencetak kod bar kepala rata jenis meja mahupun industri. Aplikasi yang disenaraikan termasuk peruncitan, pergudangan, logistik, tag pakaian dan pengenalpastian aset. Buat pemilihan berdasarkan bahan label sebenar serta kelajuan cetakan ≤10 ips (inci sesaat). Kualiti cetakan dan ketahanan imej boleh berbeza mengikut pencetak dan substrat cetakan yang digunakan; hasil ujian imej yang dilaporkan adalah untuk kertas bersalut.

  • Kepala rataKaedah cetakan
  • ≤10 ipsKelajuan cetakan untuk pencetak kod bar meja atau industri; hasil berbeza mengikut pencetak dan substrat
Terus dari kilang ChinaOEM / ODMISO 9001
Pengenalan

Ringkasan Produk

Riben wax-resin kepala rata untuk kegunaan umum ini dinyatakan menawarkan kesesuaian bahan yang luas, suhu cetakan yang rendah, butiran cetakan yang halus serta rintangan geseran yang baik. Substrat yang disenaraikan ialah kertas bersalut, kertas pemindahan haba, tag gantung dan kad tebal, kertas karbon, kertas sintetik serta kertas bersalut warna. Kesesuaian tetap perlu dinilai berdasarkan gabungan pencetak dan substrat yang sebenarnya digunakan.

Carta kesesuaian bahan menyenaraikan kertas bersalut dan kertas pemindahan haba pada 100%, manakala tag gantung dan kad tebal, kertas karbon, kertas sintetik serta kertas bersalut warna pada 80%. Kaedah pengiraan tidak dinyatakan. Nilai dalam carta ini tidak boleh ditafsirkan sebagai kadar lulus atau jaminan keserasian.

Ciri imej yang dilaporkan telah diuji atas kertas bersalut: ketumpatan optikal 1.7 menggunakan spektrodensitometer versi standard, rintangan geseran 200 kitaran dengan beban 9N dan kertas A4, serta tiada perubahan pada cetakan label selepas 20 jam di dalam ruang sejuk tertutup pada suhu -17℃. Keputusan ini tidak mewakili prestasi penyimpanan beku jangka panjang mahupun prestasi setara pada setiap substrat. Kualiti cetakan dan ketahanan imej mungkin berbeza mengikut jenis pencetak dan substrat.

Riben ini menggunakan filem poliester sebagai asas. Simpan pada suhu -5℃~40℃ dan kelembapan 20%~85% di lokasi berpengudaraan, dilindungi daripada cahaya dan jauh daripada sumber haba. Jangka hayat yang dinyatakan ialah satu tahun di bawah syarat penyimpanan ini. Takat lebur lapisan dakwat 80℃ ialah sifat bahan, bukan tetapan pencetak yang ditetapkan mahupun penarafan suhu perkhidmatan.

Ciri-ciri

Kelebihan Utama

Cetakan hitam atas asas filem poliester

Riben ini mempunyai lapisan dakwat hitam di atas filem poliester, dengan ketebalan filem asas 4.5±0.2 μm dan ketebalan keseluruhan 7.0±0.5 μm.

Rintangan geseran dengan syarat ujian yang dinyatakan

Hasil yang dilaporkan ialah 200 kitaran dengan beban 9N dan kertas A4, diuji atas kertas bersalut. Ketahanan imej mungkin berbeza mengikut pencetak dan substrat cetakan yang digunakan.

Ujian sejuk jangka pendek yang didokumenkan

Cetakan label menunjukkan tiada perubahan selepas 20 jam di dalam ruang sejuk tertutup pada suhu -17℃, diuji atas kertas bersalut. Hasil ini terhad kepada syarat tersebut dan tidak mewakili kesesuaian penggunaan dalam keadaan sejuk jangka panjang.

Parameter

Spesifikasi Teknikal

Warna dakwatHitam
Ketumpatan optikal1.7 (spektrodensitometer versi standard)
Rintangan geseran200 kitaran (beban 9N, kertas A4)
Ujian suhu rendahTiada perubahan pada cetakan label (20 jam di dalam ruang sejuk tertutup pada suhu -17℃)
Bahan asasFilem poliester
Ketebalan filem asas (μm)4.5±0.2
Ketebalan keseluruhan (μm)7.0±0.5
Takat lebur lapisan dakwat80℃
Syarat penyimpananSuhu -5℃~40℃, kelembapan 20%~85%, berpengudaraan, dilindungi daripada cahaya dan jauh daripada sumber haba
Jangka hayatSatu tahun
Kertas bersalut100%
Kertas pemindahan haba100%
Tag gantung dan kad tebal80%
Kertas karbon80%
Kertas sintetik80%
Kertas bersalut warna80%
Kaedah cetakanKepala rata
Kelajuan cetakan≤10 ips
Aplikasi

Aplikasi Lazim

Label peruncitan, pergudangan dan logistik

Disenaraikan untuk percetakan label peruncitan, pergudangan dan logistik. Padankan substrat label dan pencetak kepala rata dengan had kelajuan yang dinyatakan; kualiti cetakan dan ketahanan imej mungkin berbeza mengikut gabungan yang digunakan.

Tag pakaian, label bagasi dan pengenalpastian aset

Tag pakaian, label bagasi dan pengenalpastian aset tetap merupakan aplikasi yang disenaraikan. Carta bahan memasukkan tag gantung dan kad tebal pada 80%; kaedah pengiraan peratusannya tidak dinyatakan dan ia tidak menjamin kesesuaian untuk setiap jenis kertas tag.

Label pembungkusan awal dan barisan pengeluaran

Pembungkusan awal, pembungkusan makanan dan barisan pengeluaran merupakan bidang aplikasi yang disenaraikan. Senarai ini tidak membawa maksud kebenaran sentuhan langsung dengan makanan mahupun pensijilan untuk sistem pembungkusan tertentu. Pemilihan masih bergantung pada pencetak dan substrat label yang sebenarnya digunakan.

Soalan Lazim

Jenis pencetak dan kelajuan cetakan apa yang dinyatakan?

Kaedah yang dinyatakan ialah cetakan kepala rata pada pencetak kod bar meja atau industri, pada kelajuan ≤10 ips (inci sesaat). Ini tidak bermakna keserasian dengan setiap model pencetak. Kualiti cetakan dan ketahanan imej mungkin berbeza mengikut pencetak dan substrat cetakan.

Apakah maksud peratusan kesesuaian bahan bagi pemilihan label?

Carta menyenaraikan kertas bersalut dan kertas pemindahan haba pada 100%, manakala tag gantung dan kad tebal, kertas karbon, kertas sintetik serta kertas bersalut warna pada 80%. Kaedah pengiraan tidak dinyatakan, maka angka ini tidak boleh dianggap sebagai kadar lulus atau jaminan. Nilai kesesuaian menggunakan gabungan bahan label dan pencetak yang sebenarnya digunakan.

Dalam keadaan apa hasil rintangan geseran diperoleh?

Hasil yang dilaporkan ialah 200 kitaran dengan beban 9N dan kertas A4, menggunakan kertas bersalut sebagai substrat cetakan. Hasil pada substrat lain atau dengan pencetak berbeza mungkin berlainan.

Adakah ujian suhu rendah ini membuktikan kesesuaian penyimpanan beku jangka panjang?

Tidak. Pemerhatian yang dilaporkan ialah tiada perubahan pada cetakan label selepas 20 jam di dalam ruang sejuk tertutup pada suhu -17℃, diuji atas kertas bersalut. Ia tidak membuktikan kesesuaian penyimpanan beku jangka panjang mahupun hasil yang sama pada bahan label lain.

Bagaimanakah riben ini perlu disimpan, dan berapakah jangka hayatnya?

Simpan pada suhu -5℃~40℃ dan kelembapan 20%~85% di lokasi berpengudaraan, dilindungi daripada cahaya dan jauh daripada sumber haba. Jangka hayat yang dinyatakan ialah satu tahun di bawah syarat ini.

Sokongan aplikasi

Tidak pasti gred mana sesuai dengan pencetak dan label anda?

Beritahu bahan label, model pencetak, persekitaran dan ketahanan yang diharapkan. Kami akan mengesyorkan pilihan yang tepat.

Hubungi kami