Langkau ke kandungan
Colorfulttr

Riben Pemindahan Terma Lilin Dipertingkat untuk Label Kertas | CL-Z110A

CL-Z110A ialah riben pemindahan terma lilin dipertingkat berwarna hitam yang menjimatkan untuk label dan tag kertas. Kegunaan yang disenaraikan merangkumi peruncitan, pergudangan, logistik, tag pakaian, pembungkusan ringkas dan pengenalpastian di barisan pengeluaran. Pilih riben ini untuk pencetakan kod bar berkepala rata pada pencetak meja atau industri pada kelajuan ≤6 inci sesaat (ips), kemudian sahkan hasilnya pada pencetak dan media sebenar anda: kualiti cetakan dan ketahanan imej boleh berubah mengikut kedua-duanya.

  • ≤6 ipsKelajuan cetakan untuk pencetak kod bar meja atau industri berkepala rata; hasil berbeza mengikut pencetak dan media
  • 50 kitaran (kertas A4, pemberat 500g)Ketahanan gosokan diuji pada kertas bersalut; hasil berbeza mengikut pencetak dan media
Terus dari kilang ChinaOEM / ODMISO 9001
Pengenalan

Ringkasan Produk

Bagi pembeli yang mencetak label atau tag kertas, riben lilin dipertingkat ini menawarkan pilihan yang menjimatkan dengan hasil cetakan halus dan ujian gosokan yang didokumenkan. Kaedah yang disyorkan ialah pencetakan berkepala rata pada pencetak kod bar meja atau industri pada ≤6 ips. Syarat ini tidak membuktikan keserasian dengan setiap model pencetak.

Carta kesesuaian media menyenaraikan kertas bersalut, kertas karbon, tag gantung dan kertas kad, kertas pemindahan terma, kertas bersalut berwarna serta kertas sintetik. Nilainya ialah 100% bagi empat entri pertama dan 80% bagi dua entri terakhir. Carta ini tidak menyatakan kaedah kuantitatif; angka ini bukan kadar kejayaan, kadar lulus atau jaminan keserasian. Kualiti cetakan dan ketahanan imej mungkin berbeza mengikut pencetak dan media cetakan.

Hasil ciri imej yang didokumenkan diperoleh pada kertas bersalut: ketumpatan optik 1.9, garisan halus 0.1mm yang lengkap dan jelas, teks bahasa Cina dan Inggeris 4pt yang dapat dibaca dengan jelas, serta 50 kitaran gosokan menggunakan kertas A4 dengan pemberat 500g. Cetakan label tidak berubah selepas 20 jam di dalam ruang sejuk tertutup pada -17℃. Ujian sejuk ini tidak menetapkan penarafan suhu operasi berterusan; hasil mungkin berbeza mengikut jenis pencetak dan media.

Riben ini menggunakan filem poliester sebagai bahan asas, dengan ketebalan filem asas 4.5±0.2 μm dan ketebalan keseluruhan 6.7±0.5 μm. Takat lebur lapisan dakwat ialah 85℃. Simpan pada -5℃~40℃ dan kelembapan 20%~85% di tempat berpengudaraan, terlindung daripada cahaya dan jauh daripada sumber haba. Jangka hayat simpanan yang dinyatakan ialah satu tahun.

Ciri-ciri

Kelebihan Utama

Garisan halus dan teks kecil pada kertas bersalut

Ujian pada kertas bersalut merekodkan garisan halus 0.1mm yang lengkap dan jelas serta teks bahasa Cina dan Inggeris 4pt yang dapat dibaca dengan jelas. Kualiti cetakan dan ketahanan imej sebenar mungkin berbeza mengikut jenis pencetak dan media.

Hasil gosokan dengan beban ujian yang dinyatakan

Hasil ketahanan gosokan yang didokumenkan ialah 50 kitaran menggunakan kertas A4 dan pemberat 500g, diuji pada kertas bersalut. Gunakan hasil ini bersama syarat yang dinyatakan; ketahanan imej mungkin berbeza pada pencetak dan media lain.

Syarat penyimpanan yang ditetapkan

Simpan riben pada -5℃~40℃ dan kelembapan 20%~85%, di tempat berpengudaraan, terlindung daripada cahaya dan jauh daripada sumber haba.

Parameter

Spesifikasi Teknikal

Warna dakwatHitam
Ketumpatan optik1.9 (spektrodensitometer X-Rite eXact edisi standard)
Hasil cetakanGarisan halus 0.1mm lengkap dan jelas, teks bahasa Cina dan Inggeris 4pt dapat dibaca dengan jelas
Ketahanan gosokan50 kitaran (kertas A4, pemberat 500g)
Ujian suhu rendahCetakan label tidak berubah (diletakkan di dalam ruang sejuk tertutup pada -17℃ selama 20 jam)
Bahan asasFilem poliester
Ketebalan filem asas (μm)4.5±0.2
Ketebalan keseluruhan (μm)6.7±0.5
Takat lebur lapisan dakwat85℃
Syarat penyimpananSuhu -5℃~40℃, kelembapan 20%~85%, berpengudaraan, terlindung daripada cahaya dan jauh daripada sumber haba
Jangka hayat simpananSatu tahun
Kertas bersalut100%
Kertas karbon100%
Tag gantung, kertas kad100%
Kertas pemindahan terma100%
Kertas bersalut berwarna80%
Kertas sintetik80%
Kaedah pencetakanBerkepala rata
Kelajuan cetakan≤6 ips
Aplikasi

Aplikasi Lazim

Label kertas untuk peruncitan

Peruncitan ialah salah satu kegunaan yang disenaraikan. Padankan media kertas dengan maklumat kesesuaian media dan sahkan kualiti cetakan pada pencetak berkepala rata yang hendak digunakan; hasil boleh berbeza mengikut pencetak dan media.

Label gudang dan logistik

Pergudangan dan pengangkutan logistik ialah kegunaan yang disenaraikan. Nilai media label sebenar dan keperluan pengendalian berdasarkan syarat ujian kertas bersalut; ujian tersebut tidak membuktikan ketahanan terhadap air atau pelarut.

Tag gantung pakaian

Jenama pakaian ialah salah satu kegunaan yang disenaraikan, manakala tag gantung dan kertas kad terdapat dalam carta kesesuaian media. Sahkan kualiti cetakan dan ketahanan imej menggunakan bahan tag serta pencetak sebenar.

Pembungkusan ringkas dan pengenalpastian di barisan pengeluaran

Pembungkusan ringkas dan barisan pengeluaran ialah kegunaan yang disenaraikan. Pemilihan masih tertakluk pada syarat pencetakan berkepala rata, kelajuan yang dinyatakan dan media cetakan sebenar; senarai kegunaan ini tidak membuktikan kesesuaian untuk sentuhan dengan makanan.

Soalan Lazim

Apakah bahan label dan tag yang disenaraikan?

Carta kesesuaian media menyenaraikan kertas bersalut, kertas karbon, tag gantung dan kertas kad, serta kertas pemindahan terma pada 100%; kertas bersalut berwarna dan kertas sintetik disenaraikan pada 80%. Ini ialah nilai dalam carta tanpa kaedah kuantitatif yang dinyatakan, bukannya kadar kejayaan atau keserasian yang dijamin. Sahkan hasil dengan pencetak dan media sebenar anda kerana kualiti cetakan serta ketahanan imej boleh berbeza.

Apakah kaedah dan kelajuan pencetakan yang perlu saya semak?

Syarat yang disyorkan ialah pencetakan berkepala rata pada pencetak kod bar meja atau industri pada ≤6 inci sesaat (ips). Model pencetak tertentu tidak dinyatakan. Kualiti cetakan dan ketahanan imej mungkin berbeza mengikut jenis pencetak dan media, jadi syarat ini tidak membuktikan keserasian dengan semua pencetak.

Apakah maksud hasil gosokan 50 kitaran?

Ini ialah hasil yang didokumenkan daripada ujian pada kertas bersalut menggunakan kertas A4 dan pemberat 500g. Syarat tersebut mesti disertakan bersama hasil ini; ia tidak membuktikan ketahanan yang sama pada setiap media cetakan atau pencetak.

Adakah ujian sejuk membuktikan kesesuaian penggunaan berterusan pada -17℃?

Tidak. Pemerhatian yang didokumenkan ialah cetakan label tidak berubah selepas 20 jam di dalam ruang sejuk tertutup pada -17℃, menggunakan kertas bersalut. Ini bukan penarafan suhu operasi berterusan, dan ketahanan imej mungkin berbeza mengikut jenis pencetak dan media.

Bagaimanakah riben perlu disimpan, dan berapakah jangka hayat simpanannya?

Simpan pada -5℃~40℃ dan kelembapan 20%~85% di tempat berpengudaraan, terlindung daripada cahaya dan jauh daripada sumber haba. Jangka hayat simpanan yang dinyatakan ialah satu tahun.

Sokongan aplikasi

Tidak pasti gred mana sesuai dengan pencetak dan label anda?

Beritahu bahan label, model pencetak, persekitaran dan ketahanan yang diharapkan. Kami akan mengesyorkan pilihan yang tepat.

Hubungi kami